Nábor

Přidej se k nám

Chceš za nás hrát? Napiš na petr.sevc@gmail.com nebo zavolej na 725 791 734 a přijď na trénink!

Tréninky zima 2018 

Středa 19:00 – 21:00 Tělocvična ZŠ Dolákova (zastávka MHD Sídliště Bohnice)

Neděle 19:00 – 21:00 Nafukovací hala ZŠ Dolákova (zastávka MHD Sídliště Bohnice)

janaJsme Pikes Praha, štiky v českém softballovém rybníce. Máme za sebou jtřetí sezonu a rádi bychom, aby ta příští pro nás byla ještě úspěšnější než ty předchozí. Proto potřebujeme rozšířit naše řady. Hledáme holky a kluky, kteří doplní naše tři týmy (ženy, muži A, muži B). Můžeš to být i ty! Jestli se bojíš do toho jít sám(a), vezmi s sebou kámoše, kámošku, přítele/přítelkyni nebo sourozence, a klidně přijďte společně.

Koho hledáme?

Každý rok nabíráme nováčky 18+, kteří žlutý míček nikdy předtím nedrželi v ruce. Jediná sezona ale stačí na to, aby se stali platnými hráči. Když budeš chtít, zvládneš to taky! Pokud ses dostal(a) do kontaktu s pálkovacími hrami ve škole nebo na táboře, budeš mít náskok. Pomůže ale i zkušenost s jakýmkoli jiným sportem. Velká část našich hráčů a hráček začala se softballem až v dospělosti. Takže jestli začínáš od nuly, nevadí. Pojď do toho! V softballu ti nikdy neujede vlak!

kubaJak to funguje v sezoně?

Softballová sezona začíná v dubnu. Protože většina z nás pracuje nebo studuje, trénujeme ve všední den v podvečerních hodinách od 18 do 20 hodin. V podobných časech hrají muži pražskou soutěž (v sezoně 2017  Pražský přebor a II. pražská třída ). Ženy hrají celorepublikovou III. ligu, která čítá 5 hracích víkendových turnajů během sezony. Holky i kluci pak společně vyrážejí na Interpohár, smíšenou soutěž hranou také o víkendech po celé republice (např. Praha, Chomutov, Pardubice, Břeclav). V zimě mimo sezonu nás pak čeká tělocvična, badminton nebo hory.

Nehrajeme žádnou profi ligu. Nemusíš se bát, že celou sezonu prosedíš na střídačce, nebo že by ti softball zabral veškerý volný čas (pokud ale budeš chtít, tak ti tu možnost dáme).

Proč softball?

Každý sportovec ti řekne, že právě ten jeho sport je nejlepší, to je jasné. Máme to stejně. Softball patří společně s baseballem a kriketem mezi nejrozšířenější pálkovací sporty na planetě, se svými herními principy má nejblíž k baseballu. V Česku je zhruba 5 000 registrovaných hráčů a hráček a existuje tu propracovaný systém mužských a ženských soutěží od extraligy až po regionální „okresní přebor“ nebo smíšenou soutěž, kde hrají kluci a holky společně v jednom týmu.

V softballu nezáleží tolik na tom, jak rychle uběhneš kilometr. Mnohem důležitější je postřeh, výbušnost, síla a technika. Každá akce trvá jen několik sekund, během kterých musíš přesně vědět, co máš dělat a zvládnout to rychle a přesně. Musíš se umět soustředit, věřit svému týmu, koučovi a sám sobě. Na pálce je jen na tobě, abys pomohl(a) svým spoluhráčům skórovat. V poli pak k úspěchu vede jedině dokonalá spolupráce celého týmu.

FAKTA: