Nábor

Přidej se k nám

Chceš za nás hrát?

Napiš nám na Messenger a my ti odpovíme za pár sekund!

Nebo napiš na petr.sevc@gmail.com, případně volej 725 791 734 a přijď na trénink!

Tréninky zima 2019 – 2020

Sezona skončila, od 1. prosince 2019 trénujeme vevnitř.

janaJsme Pikes Praha, štiky v českém softballovém rybníce. Máme za sebou čtvrtou sezonu a rádi bychom, aby ta příští pro nás byla ještě úspěšnější než ty předchozí. Proto potřebujeme rozšířit naše řady. Hledáme holky a kluky, kteří doplní naše tři týmy (ženy, muži A, muži B). Můžeš to být i ty! Jestli se bojíš do toho jít sám(a), vezmi s sebou kámoše, kámošku, přítele/přítelkyni nebo sourozence, a klidně přijďte společně.

Koho hledáme?

Každý rok nabíráme nováčky, kluky a holky 18+. Když budeš chtít, zvládneš to taky! Pokud ses dostal(a) do kontaktu s pálkovacími hrami ve škole nebo na táboře, budeš mít náskok. Pomůže ale i zkušenost s jakýmkoli jiným sportem. Velká část našich hráčů a hráček začala se softballem až v dospělosti. Takže jestli začínáš od nuly, nevadí. Pojď do toho! V softballu ti nikdy neujede vlak!

Jak to funguje v sezoně?

Sezona nám začíná v dubnu. Protože většina z nás pracuje nebo studuje, trénujeme ve všední den v podvečerních hodinách od 18 do 20 hodin. V podobných časech hrají muži pražskou soutěž (v sezoně 2019 Pražský přebor a II. pražská třída). Muži i ženy hrají také celorepublikovou III. ligu, která čítá 5 hracích víkendových turnajů během sezony. Společně pak vyrážíme na Interpohár, smíšenou soutěž hranou také o víkendech po celé republice (např. Praha, Chomutov, Pardubice, Břeclav). V zimě mimo sezonu nás pak čeká tělocvična, badminton nebo hory.

kubaProč softball?

Každý sportovec ti řekne, že právě ten jeho sport je nejlepší, to je jasné. My si to myslíme o softballu. Náš sport patří společně s baseballem a kriketem mezi nejrozšířenější pálkovací sporty na planetě, se svými herními principy má nejblíž k baseballu. V Česku je zhruba 5 000 registrovaných hráčů a hráček a existuje tu propracovaný systém mužských a ženských soutěží od extraligy až po „okresní přebor“ nebo smíšenou soutěž, kde hrají kluci a holky společně v jednom týmu.

V softballu nezáleží tolik na tom, jak rychle uběhneš kilometr. Mnohem důležitější je postřeh, výbušnost, síla a technika. Každá akce trvá jen několik sekund, během kterých musíš přesně vědět, co máš dělat a zvládnout to rychle a přesně. Musíš se umět soustředit, věřit svému týmu, koučovi a sám sobě. Na pálce je jen na tobě, abys pomohl(a) svým spoluhráčům skórovat. V poli pak k úspěchu vede jedině dokonalá spolupráce celého týmu.

FAKTA: