Nejlepší Štiky sezóny 2016

16.12.2016

Ocenění za uplynulou sezónu jsme samozřejmě rozdali i klukům. Co nám ke svým výhrám řekli? Pepa to nečekal, Michal ještě není starý, Luboš už může radit a Marek měl štěstí. Přečtěte si to ale hezky celé! Stejně jako to určitě udělá celá Klokaní rodinka, kterou zdravíme!

Autor: Markéta Bakičová

Marek Medek – Nejlepší pálkař

mara

Na co se soustředíš, když jdeš pálit?

Snažím se vzpomenout si na rady, které mi vždycky všichni říkali, ale v momentě, kdy na mě letí balon, myslím jen na to, že ho chci trefit.

Proč myslíš, že máš takovou úspěšnost?

Asi jsem měl letos větší štěstí než všichni ostatní.

Na co myslíš, když prokoukáš krásný strike?

Že to mohlo cvaknout a letět za plot :-).

Víš, kam poletí tvůj odpal?

Nevím…

Je nějaký nadhoz (nebo nadhazovač), který ti vyhovuje?

To s určitostí říct nemohu. Je ale spousta nadhozů a pár nadhazovačů, kteří mi nevyhovujou :-).

Co tě na softu nejvíc baví?

Kompletně celá atmosféra v týmu. S klukama je sranda, a když vyrazíme na Interpoháry, tak to stojí za to.

Josef Klokan – Největší pokrok

klokan

Pepo, myslíš, že si zasloužíš cenu za největší zlepšení?

Upřímně jsem ani nečekal, že vůbec nějakou cenu vyhraju. A na největší zlepšení jsem tipoval jiné spoluhráče. Když si ale vzpomenu, jak to vypadalo na prvním zápase a na posledních, tak nějaké zlepšení tam určitě je. Nevím, jestli větší než u ostatních, ale asi ano, když jsem cenu nakonec vyhrál :-).

Jak jsi se k Pikes dostal?

Dlouho jsem hledal kde začít hrát soft a pak jsem náhodou na Facebooku narazil na náborovou kampaň Štik. Pár hodin na to už jsem běhal na tréninku. Všichni byli (a samozřejmě furt jsou) hrozně fajn a tak se mi u Štik zalíbilo, že jsem tam zůstal. Kdyby někdo hledal tým, ve kterým hrát softball, tak rozhodně doporučuji Pikes. Pikes jsou super! Nevím jak to jinak popsat, než že to je taková druhá rodina :-).

Začal jsi také trénovat nadhoz. Jak ti to jde? Kdy se postavíš na prkno v zápase?

Není to nejhorší! Baví mě to a snažím se. Kdy se postavím na prkno nevím. Věřím, že až na to budu připravený, tak mě tam Michal pošle.

Tvoje rodina ti často chodí fandit na zápasy a sleduje naše stránky. Pomáhá ti to?

Nakonec jsem všem zakázal, aby na zápasy chodili, protože mě to akorát rozptylovalo. Tak si to začali kompenzovat tím, že všechno na Facebooku komentují. Na druhou stranu jsem rád, že ví co dělám a že mě v tom podporují.

Michal Ficza – Nejlepší nadhazovač

Michal

Kolikrát chceš ještě tuhle cenu vyhrát?

Tak to asi záleží na tom, jak velké pokroky budou dělat ostatní nadhazovači :-).

Ale pokud budu aktivně hrát a budu mít pocit, že jsem jako nadhazovač pro tým platný, tak to určitě nikomu zadarmo nedám :-)! Ještě pořád mě baví ten pocit, když se ti povede pár dobrých nadhozů a pálkař neodpálí,  nebo odpálí tak, že je to pro obranu jednoduchá práce.

Bojíš se, že ti to ocenění brzo vezme nějaký jiný nadhazovač, kterého to naučíš až moc dobře?

Nebojím, věk nezastavíš a jednoho dne určitě přijde můj nástupce a věřím, že bude minimálně tak dobrej jako já, ne-li lepší. Všichni, co se nyní učí, mají moji plnou podporu a pokud jim budu moci jakkoliv pomoct či poradit, vždycky to rád udělám – vůbec je nevnímám jako své soupeře o post nejlepšího nadhazovače.

Kolik chceš ještě odehrát sezón, než usoudíš, že jsi starý?

To je podpásovka s tím, co veřejně prohlašuji už několik sezón :-).

Hrát budu, dokud mi to bude dávat smysl a budu mít ze hry radost. Až se tohle vytratí, tak si řeknu dost a už hrát nebudu. A to bude i moment, kdy budu moct říct – jsem starý…

Jak myslíš, že se svým nadhozem obstojíš v přeboru?

No, I. třída to nebude. Kvalita pálkařů se výrazně zlepší, ale za ty léta mám tolik odházeno, že si s tím moc hlavu nelámu. Cíl jsem si stanovil, ale ten si nechám pro sebe – a můžeš se mě zeptat po sezóně, zda jsem ho splnil. Ale pokud ano, uvidíte to určitě na výsledcích!

Kdy postavíš Klokana na prkno?

Jako myslíš Pepu? (Jako klokana s malým „k“ ti tam klidně postavím hned, když ho budu mít :-).) Až mě Pepa přesvědčí o tom, že umí nadhodit tak, že si neudělá ostudu, tak ho do zápasu nasadím. Někdy to je běh na delší trať, ale není mým cílem postavit do zápasu nováčka, aby se zbytečně trápil a přestalo ho to po jedné zkušenosti bavit. V současné době jsem přesvědčený o tom, že se všichni na nadhozu během příští sezóny ukážou – určitě se máte na co těšit. A o Pepovi uvažuji ještě trochu jinak, ale to on sám ještě neví…

Luboš Kašpárek – Nejužitečnější hráč

Lubos

Proč si myslíš, že jsi dostal ocenění nejužitečnějšího hráče?

Myslím, že to bude hlavně proto, že jsem letos začal jako první nadhazovač v „béčku“, k tomu jsem oproti loňsku zapracoval na pálce a když se ještě přičte fakt, že jsem za celou sezonu vynechal jen dva zápasy, tak bych řekl, že jsem celkem užitečnej :-).

Zapracoval jsi na pálce? Tak jak to, že jsi neobhájil tohle ocenění?

V týmu je moc velká konkurence! A mně se poslední dva zápasy neskutečně nedařilo. Nezbývá než o letošní zimu zapracovat ještě víc!

A kdy získáš cenu za nejlepší nadhoz, když tak trénuješ?

Až budu lepší než Michal, dávám tomu rok, maximálně dva :-)!

Takže tvým cílem je získat do dvou let všechna ocenění?

Tak samozřejmě na sobě nemakám s tím, že musím získat nějaký ocenění, ale přeci jen tu soutěž o nej nadhazovače bychom mohli mít trochu pestřejší.

Probíráš doma s přítelkyní svoje výkony? Radí ti?

Martina mi hodně radila spíš, když jsem se softem začínal, to jsem ji vždycky po zápase zasypal situacemi a následně dotazy co se má jak řešit. Teď už bych mohl radit já jí :-). O softu se bavíme hodně, ale spíš než osobní výkony probíráme, jak to celkově šlo, sdělujeme si vtipný situace atd.