Suverénní cesta ke zlatu

11.9.2019

Pořadatelem dalšího turnaje 3. ligy byla Hluboká nad Vltavou. Kdo se těšil do jejich krásného areálu, měl smůlu. Hrálo se totiž na hřišti v Budějovicích. Rozpis byl pro nás naštěstí příznivý a první zápas začínal až v půl jedenácté.

Autor: Markéta Jindřichová

Prvním soupeřem bylo Kladno. To sice většinou porazíme, jistota to ale nikdy není. Začaly jsme ale dobře a celý zápas jsme si udržovaly náskok. Bylo až s podivem, jak nám to po prázdninové pauze šlo. Jak to shrnul trenér George, byly jsme zodpovědné na pálce a soupeřům jsme nedovolily žádnou velkou akci. I proto jsme většinu času trávily v útoku a nálada v týmu byla skvělá. Lenka si připsala spoustu pěkných odpalů a postarala se tak o několik bodů. Výsledek 14:2 jsme sotva zapsaly a už nás čekal další zápas.

S Českými Budějovicemi to máme stále jako na houpačce. Jednou je strašně rozdrtíme, jednou oni nás, jindy má zápas pět tiebreaků. Tentokrát jsme ale nastoupily našlápnuté z předchozího zápasu a nenechaly nic náhodě. Pomalu ale jistě jsme přidávaly body. Jakýkoli delší odpal do zadního pole vychytala bez problému Elen. Potvrdily jsme zodpovědný přístup z předchozího zápasu a zapsaly jsme druhou výhru dne, tentokrát 9:4.

Před posledním zápasem dne jsme využily pauzu k odpočinku a občerstvení. Pak už jsme s dobrou náladou nastoupily proti Hluboké nad Vltavou. Těm jsme zápas hodně znepříjemnily, protože jsme je do útoku v podstatě nepustily. Výhra 24:0 mluví za vše. V sobotu se nám navíc podařilo ušetřit Johanku od nadhazování a byla tak plná sil na neděli.

Sobotu už jsme pak zakončily v restauraci Čéčovka. Kde taky jinde, když Čéča je náš předseda. V neděli nás navíc čekal zápas opět až od půl jedenácté, takže jsme stihly vydatný spánek (někteří asi 12 hodin), ranní kafíčko i snídani.

Zápas proti Hluboké měl mít jasného vítěze. Hluboké ale dojely posily a ještě nám cestu do finále pěkně znepříjemnily. Naštěstí jsme nepropadly panice a zápas jsme vyhrály 8:6. Jak je na skóre vidět, Hluboká nic nevzdala a bila se o výhru doslova do poslední minuty. Šťastnější jsme nakonec ale byly my.

Do finále se probojovalo také Kladno a bylo jasné, že ještě musíme zabrat. Na prkno jsme proto postavily Johanku. Celý zápas jsme si ohlídaly od začátku do konce. Pozorně jsme poslouchaly pokyny trenéra a spolehlivě obsazovaly mety. Výsledkem 13:3 jsme ukončily nedělní boje a převzaly diplom za první místo! Navíc je to úplně poprvé, kdy se nám podařilo nezaváhat a vyhrát úplně všechny zápasy.

Je dávno jasné, že v posledním turnaji se popereme o nejvyšší umístění a zabojujeme o historický výsledek! Nezapomeňte nám fandit až do konce! Až budeme vědět, kde se poslední turnaj koná, dáme vám určitě vědět, abyste mohli přijít fandit.