Vítězný vstup do podzimu! Budou i homeruny?

13.9.2017

Po nemastném neslaném jaru, kdy jsme v přeboru několik vyrovnaných zápasů těsně prohráli, se štěstí konečně otočilo na naši stranu a záchrana je na dohled. „Teď jde o to, zabojovat a udělat co nejlepší výsledek, aby se s námi počítalo do další sezóny jako s týmem, s kterým to nebude žádná prdel,“ myslí si Petr „Svači“ Novotný.

Autor: Pavel Hrdina

Po třech podzimních zápasech tři výhry. Je to podle tebe úspěch, nebo spíš splnění povinnosti?

Pro mě osobně je to velký úspěch.  Jarní část byla z naší strany celkem slabá, moc jsme nepálili a nedávali body. Jelikož jsme v přeboru prvním rokem, a mnozí z nás se nikdy nesetkali s takovou úrovní nadhozu jako je právě v přeboru, museli jsme si na to zvyknout a taky se nám to v podzimní části daří.

Myslíš, že se zvládneme bez problémů zachránit?

Protože jsme zvládli několik klíčových utkání, tak bez jakéhokoli počítání si myslím, že už zachráněni jsme. Teď jde jenom o to, zabojovat a udělat co nejlepší výsledek, aby se s námi počítalo do další sezóny jako s týmem, s kterým to nebude žádná prdel.

Poslední dva zápasy jsme zvládly až v tie-breacích. Byl jsi během nich nervózní?

Nijak zvlášť. Spíš jsem byl nervózní, když jsme prohrávali a nedařilo se na pálce. Pokaždé jsme srovnali ke konci zápasu, a to už jsem věděl, že jsme na tie-break dostatečně vyhecovaní a šel si ho pořádně užít.

Kromě Pikes jsi následoval Luboše Kašpárka na hostování do Joudrs. Jaká je to herní zátěž a jaká zkušenost?

Při zápasech s Joudrs sbírám docela dost herních zkušeností a jako herní zátěž to vůbec neberu, protože mě to s klukama baví – jak hrají a jak jdou do každého zápasu naplno. Mimo jiné si dávám ještě Interpohár za Povaleč.

Do Sezimáče nebo Kaceřova jeli jak Pikes, tak Povaleč. Baví tě prostě nastupovat v různých týmech?

Za Povaleč mi hraje manželka a kamáradi, s kterými si tak mám možnost zahrát a pobavit. A vzhledem k tomu, že máme v týmu hodně nových hráčů a je přetlak, rozhodl jsem se na IP před sezónou pro Povaleč.

Na trénincích Joudrs sis pochvaloval mimo jiné zázemí a kouče. Myslíš, že áčko Pikes by potřebovalo nehrajícího trenéra?

Osobně si myslím, že jsme v pohodě. Jelikož nemáme ambice hrát ligu, tak podle mě trenér není třeba. Občas by se ale nárazově hodil někdo zkušený na trénink, který by nám pomohl např. vypilovat pálku.

Na začátku září ses mi chlubil, že na tréninku dáváš homeruny. Kdy budou i v zápasech?

Na tréninku si tak trochu nalejváme a nebojim se do toho opřít. Na zápasech se snažím hrát pro tým a dávat smysluplné odpaly. Až povedeme někdy o 10, tak ho tam fouknu, to se neboj.