2. liga: Škoda 2 těsných proher

7.6.2021

Po půlroční pauze od veškerého sportu jsme se konečně dočkali. První hrací víkend 2. ČSL je tady! A sobotním soupeřem nám nebyl nikdo jiný, než Pasos Pardubice – letošní nováček ligy. Tým, který hrál ještě v roce 2018 Extraligu, prošel generační obměnou, a teď proti nám stojí mladí nabušení borci, od kterých nevíme, co čekat.

Pasos Pardubice vs. Pikes Praha 0:2 (7:14, 4:11)

Začíná první zápas a my hned v prvním útoku skórujeme. Ale jak se říká v Pardubicích, jeden půlkůň jaro nedělá. V obraně se na prkno staví Pavel Hrdina a vypadá to, že soupeř s jeho nadhozy nemá větší problémy. Bohužel i díky errorům ve vnitřním poli dávají Pasos 4 body. Druhá směna se nese v podobném duchu – my jeden doběh a Pasos 3. Na tabuli svítí nelichotivé skóre 7:2 pro domácí a my se musíme zlepšit jak v obraně, tak i v útoku, protože tímto tempem bychom také mohli velmi brzy prohrát rozdílem.

Ve třetí směně jdeme na pálce druhé kolo a je to znát. Soupeřovy nadhozy jsme nakoukali a začínáme do toho konečně bušit. Několik odpalů do zadního pole znamená 4 doběhy. Najednou se nám dýchá o něco lépe. V obraně je Pavel na prkně střídán Michalem Ficzou, který hned hochům z Pardubic předvádí, jak se staví takový sněhulák – 3x SO. Zápas na chvíli přerušuje déšť. Naštěstí se nejedná o typický jedovatý “Pardubičan”, kdy se nad vlakovým nádražím smíchají výpary z Parama, kávovin a pivovaru, a proto můžeme po pár minutách pokračovat.

Na pálce přisypáváme postupně další body a naopak soupeř si na Michalových nadhozech láme ruce podobně, jako koně nohy na nedalekém Taxisově příkopu. Výsledek zápasu 14:7 pro Pikes po páté směně. Do druhého zápasu jdeme v obdobné sestavě, největší změna je v obraně, kdy Michala na nadhozu střídá Pepa Klokan. Také soupeř střídá nadhoz. Po dvou směnách je stav 2:1 pro Pasos.

Na pálku jde Jindra. Za stavu 3 bally a 1 strike dostává od Adama Koblížka krásný střeďák. Ozve se taková rána, až to vyruší nedaleko sedícího místního rodáka Dominika Haška z rozjímání nad prezidentskou kandidaturou. Náhodní kolemjdoucí si zakrývají hlavy, protože si myslí, že v Semtíně testují novou směs na Semtex a při míchání jim trochu ujela ruka s nitroglycerinem.

I Letečtí akrobaté právě kroužící nad hřiště musí předvést svůj um a vyhnout se letícímu projektilu. Odpal za jásotu hostujícího týmu končí za plotem a my slavíme první letošní homerun, který je zároveň i prvním v Jindrově kariéře.

Štiky postupně přidávají další doběhy. Naopak soupeř svoje šance pálí obdobně, jako Rudolf Hrušínský pálil své oběti v ikonické roli pana Kopfrkingla v místním krematoriu. Menší zaváhání přišlo až v sedmé směně, ale výsledek 11:4 pro Pikes hovoří jasně. Jedinou drobnou kaňkou celého dne je zlomený prst Martina Matějky při zpracování posledního odpalu zápasu.

Suma sumárum, i když je známo, že štiky jsou tvorové masožraví, první hrací den si smlsly na tvrdém pardubickém perníčku a odváží si vítězství 2:0! 

Joudrs Praha B vs. Pikes Praha 2:0 (5:4, 7:6)

Druhým hracím dnem pro nás byla neděle. A tentokrát jsme nemuseli skoro ani vytáhnout paty z domu. Soupeřem nám byl pražský tým Joudrs. Z loňska jsme věděli, že tito mlaďoši jsou houževnatí. Ale vcelku jsme si na ně věřili. To, že jejich mládí jim propůjčuje rychlost, jsme chtěli kompenzovat zkušenostmi. Ale hned po pár nadhozech jsme věděli, že prosadit se bude těžké.

Zápas plynul v duchu velkého čekání na trhák. Ale ten nepřicházel ani z jedné strany. Když už to vypadalo, že jsme jejich nadhazovače nakoukali, tak došlo ke střídání a my začínali s pozorováním od začátku. Za nás výborně házel celý zápas Michal, ale sedm směn stačilo soupeři, aby si na nadhozy zvykl, a tak se naše těsné vedení v dohrávce sedmé směny rozplynulo. Joudrs mělo běžce na metách a proto už stačil jeden hit k tomu, aby zápas ukončili. A to se jim také povedlo.

Po prvním zápase jsme byli zklamaní, ale stále jsme si věřili, že bilanci vyrovnáme. Na jejich krásný homerun za sedmičku nejlépe zareagoval Johny. Ten pro změnu zamířil přes střed za plot. Už jsme se báli, že začíná homerun derby, ale síly oběma družstvům docházely a tak to nelétalo tak daleko a zahráli se nějaké ty outy. Až na tento zajímavý začátek se vlastně nic nedělo. Body zázračnou rychlostí nepřibývaly ani na jedné straně a tak jsme se opět blížili k závěrečným směnám, do kterých jsme nastupovali s nepatrným vedením. No a co to zbytečně okecávat. Zase jsme si vítězství nechali proklouznout mezi prsty.

Co na to říct … prostě nás mládí udolalo a my si jen můžem říkat “kde se stala chyba”. Příště si prostě musíme udělat větší bodový polštář, abychom do závěrů zápasů nešli se svázanýma rukama. Ale i tak celková bilance z první víkendové 2.ČSLM 2:2 není k zahození a my si nenastavili laťku moc vysoko, takže je co překonávat. A pro naše příznivce to je jen ta nejlepší pozvánka k dalšímu sledování našich zápasů.