4 výhry doma se počítají

21.6.2021

Přátelé, kamarádi my vám ty dramata zaručíme. Asi tušíte správně, že náš další hrací víkend v 2. lize přinesl dramata a díky Bohu s dobrými konci pro nás. Tzv. hodně z rychlíku, v sobotu se nám podařilo otočit zápas v 7. směně a v neděli jsme si zase dokázali dát vítězný tie-break. 🙂

Sobota – Pikes vs. Chomutov B (2:0 na zápasy)

V sobotu jsme na naší půdě (v Neratovicích) přivítali soupeře, s kterým máme dlouhodobě velice dobré vztahy. Však i část našeho týmu je z Chomáče anebo naše pravidelné letní soustředění absolvujeme právě u nich. To jsem začal hezky, ale realita v rámci naší účasti byla tristní. Celkově na sobotu jsme měli 9 hráčů, a to nám dokonce přijel výpomoci Martin Jirků (aneb Maki/y) ze Spectra. Takže díky za tohoto borce.

První zápas začal na prkně Michal a nic jsme nenechali náhodě. Zápas jsme vyhráli rozdílem v páté směně 12:3. Dobře nám fungovala pálka a čtení nadhozů, s kterým se snažil prát Jan Vlček (aneb Vlčák) u soupeře. Musíme i mírně  uznat, že protější pole nám pomáhalo a že udělalo pár chyb. Nám fungovalo vše, jak mělo a jejich chyby jsme trestali. Z tohoto zápasu si ještě zaslouží palec nahoru Maki/y, která pálil, jako Bůh (3/3 a z toho 3B, 2B a home-run).

Druhý zápas začal na prkně Pavel H. a rozjelo se to pěkně z ostra. První dvě směny a už prohráváme 2:5. Byl to teda tuhý boj, kdy jsme pomalu doháněli skóre a po konci 6. směny bylo vyrovnáno 6:6. Chomutováci šli na poslední útok a homerunem se blýsknul Oskar (spíš nastavil pálku a ono to dpc letělo, až za plot). ☹ Takže že jsme měli za povinnost v posledním našem útoku dát, alespoň 1 bod anebo dva a byl by konec. Vítězný walk-off hit (s malou chybou spojky) dal Jindra a vítězný bod v podobě Pepy byl na světě. Ano vítězství chutná sladce a s otočkou v sedmé směně o kousek více.

Neděle – Pikes vs. Most B (2:0 na zápasy)

Minulý rok jsme s tímto soupeřem měli snad 3 ze 4 vzájemných zápasů tie-breaky, takže jsme si říkali, co to zase bude. Jaká dramata? No v rámci nedostatků hráčů se stal zázrak dámy a pánové. Přes mnoha týdenní volání se nám na zápas připojili 2 naši blaničtí rytíři (popravdě to je vesnice Nelahozeves a kluci jsou Kašpi a Svači). Dorazili i další hráči, co už mohli v neděli a bylo nás konečně „dostatečných 12 kousků“.

První zápas byl napínavý, jako trenky, a to i když přijeli Mosťáci ve slabší sestavě. Za nás házel Pepa a za Most Strolda. Strike-outy byly na obou stranách, ale i homeruny padaly, jako hrušky. Samozřejmě, jak to, tak bývá, tak nováčci anebo ti, co celý půl rok netrénují (viz. ti dva naši rytíři), tak to tam sekali, jak Baťa cvičky. Kašpi dal rovnou 2 homeruny, Svači jeden a pak byl i jeden oběhnutým homerun (inside-the-park-homerun) od Jirky.

No ale zpátky k zápasu, kdy půjdu rovnou do koncovky. ANO, zase byl tie-break (prodloužení při nerozhodném stavu). Jako domácí jsme šli do obrany a dobře nám zafungovala obrana (týpka jsme vyndali při run-downu mezi třetí a domácí). Michal to taky dobře odházel a šli jsme útočit. Aby to bylo i stylové, tak pro vítězný bod doběhl Michal, a to díky skvěle zahranému bastardovi od Čéči.

Na druhý zápas jsme trochu obměnili sestavu a začal Michal na prkně. Točil to pěkně a rychle. V útoku to šlo celému line-upu a bylo to vidět i na číslech. Hodně hitů, taky jeden homerun a taky teda sestřelený nadhazovač (opět chudák Strolda, dostal line-drive, ale stihnul dát lapačku před sebe a tvrdý odpal zmírnil a přežil to). Konečné skóre je výhra 10:0 po čtvrté směně a my si můžeme říci, že to byl fajn víkend.

Na další prognózy v rámci play-off je ještě hodně daleko, ale minulý rok jsme si nastavili laťku docela dost vysoko, tak se budeme muset sakra snažit, a hlavně neusnout na vavřínech! Jako zakončení musím konstatovat a pochválit nás – nevím, čím to je, ale min. sezónu jsme to určitě neměli a to, že už 9 hráčů z našeho týmu dalo, alespoň jeden home-run v sezóně. Asi jinej gang.