Jak jedno kolečko zamíchalo vším

25.10.2021

O 3. ligu žen je každoročně velký zájem. Letošní rok nebyl výjimkou a do soutěže se přihlásilo 20 týmů! Z toho důvodu jsou vždy vytvořeny divize, ve kterých se hraje základní skupina. Bohužel je ale každoročně hodně týmů, které odehrají jen jeden či dokonce žádný turnaj. Letos bylo z tohoto důvodu vyloučeno ze soutěže neuvěřitelných šest týmů. Některé divize tak odehrály jen dva turnaje, navíc jen se třemi týmy. To ale nebyl případ skupiny, do které patřil náš tým Pikes Praha. Odehráli jsme všechny tři turnaje a navíc (jako jediná divize) vždy v plném počtu – tedy pěti týmů. Za to soupeřkám velmi děkujeme! Jsme rádi, že jsme si mohli hlavně zahrát kvalitní a plnohodnotné turnaje.

Autor: Markéta Jindřichová

No, a jak jsme si vlastně vedli. Na turnaje jsme jezdili v dostatečném počtu, většinou složeni ze zkušených holek. Předem jsme věděli, že nám na nadhozu bude chybět pár nejzkušenějších hráček, ale naštěstí máme poměrně slušnou základnu nadhazovaček, takže bylo jasné, že se na prkně nebude trápit jen jedna kočička, jako to má třeba Most. Zároveň jsou samozřejmě všechny naše nadhazovačky na různé úrovni a nebylo jasné, jak se s 3. ligou poperou.

Naše taktika je vlastně vždy stejná. Jít do zápasu zodpovědně. To se nám většinou daří plnit a kouč George si už nerve vlasy. První turnaj v Mostu nám ukázal, jaké týmy proti nám stojí. Od začátku bylo jasné, že Chomutov a Joudrs mají silnou základnu zkušených hráček, a že proti nim to rozhodně snadné nebude. Na druhou stranu Most a Kladno už dobře známe, a víme, že je umíme pravidelně porážet. Konečné třetí místo tak nebylo překvapením.

Druhý turnaj proběhl u nás v Hostivaři. Jako pořádající tým nás čekal první i poslední zápas. Celý den na hřišti ve 30 stupních jsme všichni zvládli, a navíc jsme obhájili třetí místo. Přivezli jsme si tak domů krásné dřevěné medaile, které jsme pro turnaj nechali vyrobit, a ještě jsme se na závěr zchladili nanukem. Pořádat turnaj má taky něco do sebe. Celkové pořadí bylo úplně stejné jako v prvním turnaji a nevypadalo to, že by se někdy mělo nějak výrazně měnit. Z naší divize navíc postupovaly právě první tři týmy.

Ale to by nebyl holčičí softball, aby se nestalo něco neočekávaného. Třetí turnaj v Kladně začal jako všechny ostatní. První dva zápasy neskončily nijak překvapivě, ale pak jsme hráli proti Kladnu. Nutno říct, že jsme tento víkend měli nadhazovaček ještě míň než dřív. Na druhou stranu, Kladno jich také nemá na rozdávání. Byl to tvrdý boj, ale my jsme si pak vybrali čertovo kolečko v nejmíň vhodný okamžik. Bylo to napínavé do poslední chvíle, ale Kladno nakonec urvalo výhru 11:10. Ten den už se nestalo nic podobně neočekávaného, jen Most utrpěl dvě překvapivě kruté porážky.

V neděli Most ale nastoupil do zápasů zcela jinak a dokázal porazit nejen Kladno, ale dokonce i Joudrs. My jsme sice následně porazili Chomutov, ale karma je zdarma, takže Chomutov následně prohrál i s Kladnem. Tím se pořadí celého turnaje úplně zamíchalo a z děsivého kolečka, do kterého se zamíchalo všech pět týmů, jsme vypadli na čtvrtém místě.

Poslední turnaj ale zamíchal úplně všemi kartami a my měli najednou stejný počet bodů jako Most, který jsme až do teď drželi pod sebou. Co naplat, že nás nikdy neporazili. Z bláznivého kolečka vylezli na druhém místě a tím se před nás dostali i celkově. Z naší divize do finálového turnaje postupovaly tři týmy a my se museli smířit s turnajem o nižší umístění.

O tom, ale až příště…