Johanka: Holky z Mostu měly smůlu, nic jsme jim nedarovaly

28.8.2020

V uplynulém víkendu jsme vyhrály další kolo 3. ligy žen, které se konalo tentokrát na Tempu a v Kladně. Vyhrály jsme všechny zápasy a bez zaváhání jsme si došly pro zasloužený diplom za první místo! Připomeňme hned důležité momenty víkendu! Žraloci porazili Tempo C zatím nejvyšším rozdílem, a to neuvěřitelným výsledkem 33:3. Martina odpálila úplně první holčičí Pikes homerun. Johanka už se uzdravila a zase může hrát. Most se, stejně jako minule, dostal do finále. Kladno sehnalo mladé šikovné rozhodčí a uspořádalo super turnaj. Turnaj tentokrát hodnotí v krátkém rozhovoru Johanka Folejtarová.

Autor: Markéta Jindřichová

Připomeň nám sobotní zápasy ve skupině, díky kterým jsme měly další zápas až v neděli.
První zápas s Tempem jsme zvládly s přehledem – obrana i útok šlapala jak hodinky a zápas jsme skončily 18:8.
Se Žraloky bojujeme na každém turnaji, tak jsme už z dálky pokukovaly (já teda určitě), v jakém přijely složení. Dostala jsem důvěru a začala na prkně, ale nějak mi to nesedlo a tak mě zanedlouho vystřídala Maruška, a ta si Žraloky vodila moc pěkně. Mezitím se nám nabily pálky a přepálily jsme Ledenice 14:8.

Nedělní zápas s Kladnem má jednoznačný výsledek, ale začátek tak jasný nebyl. Bála ses, že to projedeme?
Nebála! Pálky nám totiž zůstaly nabité z předchozího zápasu a my pálily jak divé. Navíc jejich nadhazovačka nám míč moc nepůjčovala, takže jsme se na mety dostávaly i po 4 ballech.

Jaké je čekat celý den na druhý zápas?
Čekat takhle dlouho na zápas je, co si budem, na prd. Člověk se rozleží (nebo v našem případě pořádně nají), a pak se mu moc nechce.

S Mostem už jsme taky prohráli, proč myslíš, že tentokrát nás neporazili?
Holky z Mostu měly tentokrát smůlu, nic jsme jim nedarovaly a jejich nadhazovačce, která se tak trochu trápila, jsme vůbec nepomáhaly. Celkově bych řekla, že ten zápas jsme měly docela pod kontrolou. Zápas navíc ozdobila Martina svým prvním homerunem.

Viděla jsi hned, že Martiny odpal skončí za plotem?
Nevěděla, ale to jenom proto, že mám na tohle fakt špatnej odhad! Rána to ale byla ukrutná. Je vidět, že dortík z minulého dne Martě opravdu pomohl!

Co tvoje, jak řekl doktor, moc hezky zlomená klíční kost?
Moje rameno je v pohodě! Zátěžový test zvládlo na jedničku, takže se do toho můžu zase s chutí pustit.

Proč na fotce z Kladna koukáš rozhodčímu na zadek?
Na to můžu říct jediné – ups. (rudne, pozn. autora)

Jo! A zas ti nováčci – myslím, že za chvíli už jim nebudeme moci říkat nováčci, jejich výkony totiž leckdy předčí i naše „zkušené matadorky“😁.

A které zkušené matadorky jsou horší než nováčci?😄
Ale tak jsem to nemyslela 😃! To jako, že občas fakt ti nováčci zazáří!