Jupí, budu slavnej!

20.10.2021

Poměrně často se nám stává, že pokud hledáme dobrovolníka na nějakou práci, dělají všichni mrtvé Štiky. Stejně tak není snadné někoho přemluvit k rozhovoru. To ale není případ Jamajky (Petra Říhy). Ten se k organizaci Výlovu přihlásil ihned po zveřejnění výzvy, a navíc pak na žádost o rozhovor reagoval: „Jupí, budu slavnej!“

Autor: Markéta Jindřichová

Jamajko, proč ses tak rychle přihlásil do organizace Výlovu?
Protože jsem nechtěl, aby se Výlov kryl s DSL. Na Dejvickou se vždycky hrozně těším, ale na Výlov taky chodím rád. Tak jsem si řekl, že nejlepší způsob, jak ovlivnit, aby se to nekrylo, je, že ten Výlov budu pořádat.

Hned se k tobě přihlásil Klokan. Jak ti pomohl?
Klokanovi jsem psal ještě dřív, než jsem se přihlásil. Když napsal, že jo, tak jsme šli do toho. Jeho role byla hlavně hodně o tom, že jsem s ním vše konzultoval, abych nevymýšlel hlouposti. Klokan potom rozlosoval rozpis, byl se mnou v sobotu ráno na nákupu, na hřišti pomáhal s organizací. Bez něj by to nešlo!

Co všechno bylo potřeba pro Výlov zařídit?
První jsme zvolili termín, následovala dlouhá debata, na jakém hřišti se bude hrát. V té šlo hlavně o to, že na Hostivaři měla být pouze Toika, a to přišlo některým lidem málo. Za použití mých vyjednávacích schopností se povedlo domluvit i záchody, a tak to mohlo být na “Hostíku“. Vtipný je, že tu Toiku, která měla být, někdo před turnajem odvezl. Pak už jen domluvit a vyzvednout pípu,   sehnat vařič a domluvit a vyzvednout guláš s klobásami. Sehnat Makro kartičku a zajet tam pro pivo a další věci. Všechno to naložit do auta. V sobotu vstávat v sedm, zajet do Glóbusu pro chleba a dojet na hřiště, a tam se o to celý den starat. Večer vše uklidit do boudy, v neděli zajet pro zbylé věci, poklidit na hřišti. V pondělí už jen vrátit pípu, vrátit sudy, vrátit nádoby od guláše, a Šutákovi jeho zapomenuté misky.

Výlov už probíhá několik let, ty jsi ho ale organizoval poprvé. Co bylo letos navíc?
Abych řekl pravdu, tak na moc Výlovech jsem nebyl. Většinou právě z důvodu, že se to s něčím krylo. Ať už s Dejvickou nebo Burčákem v Hluku, nebo jsem byl v práci.  Ale v paměti mi utkvěl ročník, který pořádal Kuba Švarc, a jeho modelu jsem se snažil držet. Jedině mi přišlo, že letos se zúčastnilo hodně dětí, což bylo fajn.

A co ti utkvělo z letošního Výlovu?
Napadají mě tři věci. Zaprvé již zmiňovaná zmizelá Toika, kdy ještě v pátek večer prosím vedoucí týmů, ať se raději chodí na ni než do budovy, aby nebyl uvnitř bordel, abych v sobotu ráno zjistil, že Toika není. Zadruhé dresy Dream týmu – ty byly fakt top. A zatřetí Ríša Hrazdíra (dítě od Věrky), který, když zrovna nehrál, tak neustále všechny přemlouval, ať si dají panáka, protože ho hrozně bavilo je nalévat a šikovně i nabízel jídlo, aby se snědlo.

Jak Výlov hodnotíš ty?
Já myslím, že většina věcí se povedla. Jediný co, že jsme neudělali vyhlášení pořadí a ocenění vítězů. A vlastně taky, že všichni málo jedli a pili, protože mi toho dost zbylo!

Jak to, že vyhlášení vítězů neproběhlo?
Já ti ani nějak nevím. Jak se hrálo finále, tak zbytek měl hlad a žízeň. Já byl za barem a ani jsem finále, kde hrál můj tým, nehrál. No, a pak měli hlad a žízeň finalisti, a už se jedlo a pilo, že na to nějak nedošlo.

Jak si to užily děti?
Děti si to užívaly! Když zrovna nehrály, tak okupovaly stroj nebo hrály hry na parkovišti.

A jak sis to užil ty?
Hele, já sem měl radost, že dopadlo počasí, a že si to snad všichni užili. Že nebyl žádný problém. Zahrál jsem si, pokecal, a udělal něco pro tým. To mě hřeje u srdce. Chci poděkovat Klokanovi za pomoc s organizací, Šutákovi,  Lůce a Klokanově mámě za pomoc za barem, Ríšovi za skvělé nabízení jídla a pití, všem co něco udělali, abychom to měli krásnější, jídelně Gluťárna za skvělý guláš, Pánu Bohu za pěkné počasí a hlavně všem, co přišli a užili si to.

Pořádal bys Výlov zase za rok?
Když se nestane nic nepředvídatelnýho, tak klidně jo!

Máš nějaké ohlasy od zúčastněných?
Ani moc ne. Na Facebooku jsem četl dva komentáře, že to bylo fajn, zbytku se to asi nelíbilo, nebo ještě střízliví…

Já nějaké ohlasy mám.
„Bylo to moc fajn, po dlouhé době být jako Pikes zase pospolu, počasí jak na objednávku, jídlo a pití super…. díky a :-* pro Jamajku s Klokanem.“ Kač Mrázová

„Byli jsme na prvním Výlovu a akce se nám velmi líbila. Pojali jsme to jako rodinnou událost bez velkých ambic, tedy hlavně si společně s dětmi zahrát a rodině a kamarádům ukázat krásy pálkovacího sportu. To se povedlo na sto procent. Například naši známí byli s námi domluvení pouze na dopolední část, ale softbal je tak učaroval, že se vraceli z oslavy ještě na odpolední zápas o umístění. Velmi je to chytlo a chtěli by si to zahrát ještě znovu. Také občerstvení bylo na skvělé úrovni. Myslím, že by se dalo uvažovat o jarní verzi a klidně udělat více slow-pitchových akcí pro veřejnost.“ Jiří Uhlíř

„Mně se Výlov moc líbil, nemůžu to sice porovnat s žádným jiným jako vy, ale myslím, že zorganizovaný to bylo dobře, bylo tam všechno důležitý a bavila jsem se! Kája Vítková

„Výlov byl luxusní. Jamajka je borec, že to všechno takhle zařídil. Jídlo pecka, pití taky, no a slowpitch, to byla náádhera.“ Johanka Folejtarová

Co na ně říkáš?
Jeeee, krásně se to čte. Hřeje mě to u srdce.

Výsledky

  1. Dream team
  2. Líní líni
  3. Profíci
  4. Yankees Strašnice
  5. Jenda banda
  6. Tequila