Lucka po další prohře: Chtě nechtě, trochu potrénujeme

18.9.2020

Prohru s Eagles v Pražském přeboru 4:19 tentokrát rozebrala v rozhovoru Lucka Hamanová. Ta se rozmluvila o bikram-softballu i o svých romantických očekáváních. Upřímně zhodnotila celý zápas a prozradila svojí bolestivou ztrátu!

Autor: Markéta Jindřichová

Jak se ti hrálo?
Na to, že to byl díky velmi vyletněnému počasí takový bikram-softball, tak se mi hrálo dobře. Akorát ten západ slunce v druhé polovině zápasu nebyl při pohledu ze zadního pole zas tak romantický, jak bych si představovala a většinu času jsem toho moc neviděla.

Mrzí tě, že „tvoje“ druhá meta je teď obsazovaná většinou někým jiným?
No to je samozřejmě bolestivá ztráta :-). Ale chápu, že si vnitřní pole chtějí zahrát i naše nové posily a z hlediska přípravy nových hráček je to správně.  Holky jsou navíc velmi šikovné, takže se určitě brzy osvědčí i na dalších postech.

Co říkáš na podmínky na hostivařském hřišti?
Hostivař nám letos při hraní zápasů nosí trochu smůlu. Pokud se nepletu, tak jsme na hostivařském hřišti letos ještě nevyhrály. O mírně oslepujícím západu slunce, který pozorujeme každý zápas v zadním poli, jsem se již zmiňovala, v zadním poli občas zapůsobí také nějaký zákeřný drn na trávě, ale nemyslím si, že by v Hostivaři byly nějaké podstatně ztížené podmínky oproti jiným hřištím, na kterých hráváme. Musíme si tam prostě jenom vypěstovat trochu lepší genius loci.  (latinsky duch místa, pozn. autora, který si to vygooglil za vás :-D)

Jak to, že Eagles jsme minule rozdrtily rozdílem a teď jsme takhle prohrály?
Osobně jsem první zápas s Eagles nehrála, takže úplně nemohu srovnávat. Každopádně se nám poslední zápasy úplně nedařilo na pálce a ani zápas proti Eagles nebyl výjimkou. Při pohledu do zápisu jsme určitě prohrály na pálce. Oba nadhozy byly přitom hratelné. Jak obecně známo, přeborové týmy mají hodně nestabilní herní sestavy, takže je možné, že se soupeřky náhodně, nebo dokonce cíleně, sešly v silnější sestavě, ale to jsou jen dohady, protože díky slabší pálce jsme jejich sestavu zas tak moc neprověřily.

Proč myslíš, že nám nejde pálka?
Na začátku sezóny jsme tam sypaly jeden odpal za druhým, možná jsme trochu usnuly na vavřínech a přestaly trénovat? Myslím, že nám trochu chybí na pálce jistota, že když budeme chtít, odpálíme i ten třetí strike.

Co musíme změnit, abychom začaly zase vyhrávat?
Samozřejmě hřiště, co jiného :-).  Letos jsme místo letních tréninků většinou hrály zápasy, takže by určitě neškodilo trochu potrénovat. Na posledních zápasech jsme stavěli sestavu a line-upy tak, aby si každý rovnoměrně zahrál a odpálil, případně aby si vyzkoušel něco nového. To je samozřejmě na hře znát. Takže kromě tréninku by se určitě dalo čarovat i s tímhle, ale nějaká radikální změna v tomto ohledu by asi byla proti filozofii, kterou jsme si na začátku pro přebor stanovily.

Co ti udělalo v zápase fakt radost?
Určitě mě potěšil precizní začátek Maki na prkně. A pak asi i to, že jsme se tentokrát vyhnuly dohadování se soupeři a/nebo rozhodčím, to mi někdy přijde trochu nadbytečné a myslím, že nás to trochu vytrhuje z koncentrace na samotnou hru.

Jaké máme šance příští týden proti Joudrs?
Šance určitě máme, většina z nás přes víkend vezme pálku do ruky, takže chtě nechtě trochu potrénujeme a rozehrajeme se!