Malé finále

14.11.2021

Turnaj o umístění v 3. lize žen pořádal tým Falcons Hradec Králové. Jejich tým je doplněn hostujícími hráčkami z týmu Orli Choceň, a ti nám taky propůjčili svůj areál k víkendovému klání. Turnaj si nenechalo ujít ani Miners Kladno, které dobře známe, ani Žraloci Ledenice, proti kterým jsme letos ještě nehráli. Falcons pro nás byli úplným překvapením, v minulých letech jsme s nimi hráli možná dvakrát. Areál je spíš baseballový, a i když na nadhozu kopeček nebyl, tráva ve vnitřním poli nám činila nemalé potíže. Na druhou stranu, hned vedle je zimní hala, kde se dá celkem rychle odreagovat pohledem na fešné hokejisty.

Autor: Markéta Jindřichová

Do Chocně jsme vyrazili v 11 lidech. Bohužel bez kouče a bez našich třech nejlepších nadhazovaček. Na prkně naštěstí pořád máme další tři holky, které jsou schopné zápasy odházet. Někdy líp, někdy hůř. Hlavně, že je můžeme střídat. Větším problémem bylo, že nemáme kouče. Do toho se totiž nikdy nikomu moc nechce. Naštěstí i na tom jsme se nakonec nějak domluvili a mohlo se hrát.

První zápas jsme hned vyzkoušeli sílu Falcons. Jsou to mladé šikovné holky a na naše nadhozy se celkem rychle prosadily. Pálit se dařilo oběma týmům, takže obrany byly vyzkoušeny pečlivě. Naše odpaly ale nebyly tak zákeřné a soupeřky zahrály outy celkem snadno. Naopak odpaly Falcons byly tvrdé a do zadního pole, takže z nich přidávaly další a další body. Byl to dobrý zápas, ale soupeřky byly ve své cestě za vítězstvím důraznější a připsaly tak výsledek 17:9.

Druhý zápas proti nám známému Kladnu začal standardně. Házela Miky, které to krásně šlo, a obrana jí pomáhala. Kladno proti nám nasadilo svůj pomalejší nepředvídatelný nadhoz a my se na něm opět trápili. Nám ty pomalejší nadhozy prostě nejdou. Naopak Kladno se trefit umí a poměrně snadno nám nasázelo pár bodů. I nám se ale nakonec na pálce podařilo prosadit a vyhráli jsme celkem přesvědčivě 17:11.

Na neděli už nás zbylo jen 10, protože jedna hráčka musela odjet. Čekal nás zápas proti Žralokům, kteří nás umí pořádně potrápit. Nastoupili jsme proti nim dost nervózně a na pálce jsme nebyli vůbec zodpovědní. Pokud jsme se dokázali trefit, tak z toho byl snadný out. SO jsme se také nevyhnuli a hezkých odpalů bylo pomálu. Za to soupeřky ukázaly svou sílu hned od začátku. Miky na nadhozu už bolela ruka, tak šla házet Eliška. Eliška hází vážně krásně, ale to vám bohužel potvrdí i soupeřky. Jejich odpaly do zadního pole jen dokazovaly, že tohle jim vyhovuje. Zápas tak doházela Maki, která má ještě co trénovat. Výsledek 8:20 mluví za vše. Žraloci byli rozhodně lepší.

(Mezi zápasy byly některé naše hráčky zvědavé na hokejisty, tak se šly podívat do haly vedle hřiště. Nevěděly, kudy se tam jde, tak zkusily náhodně dveře, a ejhle, byly na domácí střídačce. Vtaženy přímo do zápasu ze sebe udělaly roztleskávačky a domluvily se, že až hokej skončí, přijdou hokejisté fandit nám.)

Nakonec nás čekal boj o třetí místo proti Kladnu. To na nás ušetřilo svůj rychlejší nadhoz a pěkně nás tím potrápilo. My už naopak nadhazovačky měli celkem unavené a na celkovém výkonu to bylo již znát. Navíc jsme se za celý víkend nedokázali srovnat s trávou ve vnitřním poli a z jednoduchých odpalů jsme nestíhali zahrát out. Bojovali jsme celý zápas, ale poslední body už jsme dotáhnout nedokázali. Ani fandění hokejistů už nám nepomohlo. Ukázalo se, že nám chybí dost zásadních hráček, a museli jsme se smířit s těsnou porážkou 7:9 a tím se čtvrtým místem na turnaji.

V celkovém pořadí ligy jsme nakonec na sedmém místě. Rozhodně jsme věřili, že můžeme dopadnout lépe, ale bohužel nám nevyšlo vše, jak jsme si představovali. Musíme přes zimu potrénovat a věříme, že se nám příští rok vydaří lépe. Už teď se na to těšíme!