Nevidím důvod, proč by někdo neposlouchal

6.4.2023

Pražský přebor žen začíná již v úterý po Velikonocích a my jdeme do sezóny s jednou velkou novinkou. Poprvé za čtyři roky budeme mít v přeboru coache. Dobrovolně se do této role přihlásil Pepa Klokan. Ten má zkušenosti s coachováním našeho béčka a na novou výzvu se už těší. Na jeho plány do sezóny jsme se ho zeptali v krátkém rozhovoru.

Autor: Markéta Jindřichová

Jak tě napadlo stát se naším coachem?
Coaching mě baví, minulý rok jsem si premiéru odbyl v béčku, ale nebylo to úplně ono. Věřím, že s holkami to bude jiné.

Proč to nebylo ono? V čem to bude s námi jiné?
V béčku jsem měl možnost do zápasu nastoupit. Využil jsem toho celkem hodněkrát, a myslím, že jsem některým klukům v kritických situacích mohl na prkně víc věřit. U holek se budu moct naplno soustředit na coaching, tam do zápasu nebudu moct zasáhnout.

Co o PPŽ víš a jaká máš očekávání? Čeho chceš dosáhnout?
Jeden zápas jsem kdysi pískal. Pár vašich zápasů jsem viděl, takže něco málo o PPŽ vím. Cílů je hodně. Nejdůležitější je ale, aby to všechny bavilo, nové holky získaly co nejvíc zkušeností.

Jak si myslíš, že tě tým vezme? Přece jen, v přeboru nikdy coach nebyl a řešily jsme si to vždy samy.
Holky mám rád, těším se na spolupráci, ale zároveň nechci nikoho upřednostňovat jen proto, že jsme spolu například chodili do školy. Chci, aby vám změna coache přinesla něco nového. V případě, že se bude hrát PPM, tak si zápasy budete zas coachovat samy. Jak to tým vzal, se můžeme pobavit po sezóně.

Bojíš se, že tě nebudeme poslouchat?
Tahle varianta mě nenapadla 😆, ale myslím, že nám všem jde o to si zahrát hezký soft, a tím pádem nevidím důvod, proč by někdo neposlouchal.

Tak, známé to u některých našich kluků. Dostanou ulejvku, ale prostě ji nikdy neudělají.
Ulejvky jsou velké téma. Chtěl bych se na ně letos částečně zaměřit a zároveň vysvětlit jejich význam a důležitost.

Co ti přinesl dotazník, který jsme ti vyplnily? Překvapilo tě něco?

Dotazník měl 4 otázky, ale informací z něj mám dost. Alespoň podle něj vím, že ulejvky by neměly být problém. Zároveň jsem chtěl vědět, kdo se na jaký post cítí, kde by chtěl kdo hrát. Každopádně byl čistě informativní. To, že si někdo napsal nějaký post, neznamená, že ho bude hrát. Jsem rád, že se našly holky, které se chtějí učit házet! A mám radost, že o posty jako je třetí meta nebo spojka je velký zájem.

Loni jsme skočily třetí. Jaký máš cíl letos?
Budu rád, když se umístíme do 4. místa.

To je ale horší výsledek než loni!
Já vím, vyhrát přebor by bylo krásný, ale chci dát příležitost nováčkům, chci se soustředit na jednotlivé zápasy, a ne se stresovat celkovým umístěním.