Prví barážový víkend s bilancí 1:3

15.9.2021

První víkend v boji o udržení 2. ligy skončil nelichotivou bilancí jedné výhry a tří proher.


Autor: LJ.

PASOS – PIKES 1:1 (4:2, 1:4)

První zápas jsme začali dobře a hned jsme dotlačili domů dva body. Bohužel soupeř začal o chloupek lépe, přidal o bod více, takže po první směně se dostal do vedení 3:2. Po první směně se utkání na pálce „uklidnilo“ a začal souboj nadhazovačů a obran. Další bod padl až po naší chybě v obraně ve čtvrté směně. Soupeř si to již pohlídal a připsal první výhru 4:2.

Druhý zápas začal tam, kde skončil ten první, tedy soubojem nadhazovačů a obran, kdy obrany držely až do čtvrté směny, kdy se nám podařilo, i díky chybám v obraně, dotáhnout domů první bod utkání, v obraně zahrát za nulu a dostat se do vedení po čtvrté směně. V páté směně se nám podařilo pár hitů a díky tomu jsme přidali další dva body. Mohlo být bodů více, ale to by si Luboš Jindřich na pálce nesměl udělat z Johnyho lovnou zvěř při běhu mezi druhou a třetí metou, kdy ho svým odpalem „krásně“ sestřelil a byl z toho třetí aut. Nezlomilo nás to a při jednom autu zahrál Jindra Dudek neuvěřitelný catch na osmičce a díky tomu, že běžec byl z druhé mety už téměř doma a nestihl se vrátit, jsme zahráli i třetí aut a šli jsme opět do útoku. Skóre se pohnulo až v sedmé směně, kdy jsme přidali čtvrtý bod a měli jsme co bránit a také jsme to zvládli. Bohužel chybou v příhozech jsme soupeři dovolili jeden bod, ale to bylo vše, co jsme díky výborné obraně a hlavně excelentnímu výkonu Pepy Klokana na prkně dovolili.
Za sobotu si absolutorium zaslouží Pepa Klokan, který zvládl odházet oba dva zápasy famózně.

]

BEAVERS B – PIKES 2:0 (12:5, 7:0)

V Chomutově se nám už tolik nevedlo v obraně jako v Pardubicích a díky nepřesným příhozům a chybám v obraně jsme rychle prohrávali 8:0 po 2. směně. Nic jsme nevzdávali a ve třetí směně jsme trpělivým útokem dotáhli domů pět bodů a z hrozivých 8:0 to bylo najednou 8:5. Soupeř se ale nesložil, my jsme se nevyvarovali dalších chyb v obraně a útlumem na pálce jsme domů nedotáhli již žádný bod. Bohužel soupeř byl lepší a přidal dalších pět bodů na konečný stav 12:5.

Ve druhém zápase jsme chtěli zlepšit výkon a vyvarovat se chyb v obraně, ale bohužel zůstalo jen u přání. Na pálce jsme nepředvedli nic, vlastně to byl náš standart, a díky našim chybám a dobré hře domácích, kteří si postupně budovali náskok, skončil zápas 7:0 po páté směně.

Bohužel, díky naší zhoršené hře máme z víkendu jednu výhru a tři prohry, ale my nic nevzdáváme a zabereme!!!!