První víkendové play-off 2. ligy – série vyrovnaná: 1:1

22.9.2020

Tak máme za sebou první semifinálový víkend. A že to byly zápasy. Žraloky jsme jako jediný tým v základní části ligy nedokázali porazit, přesto jsme šli do obou zápasů se vztyčenou hlavou a motivovaní k pořádným výkonům.


Autor: Jára Stehno

První zápas jsme hráli v sobotu v Neratovicích s počasím pro softball ideálním. Nastoupili jsme v nadupané sestavě i s posilami, které si svůj debut ve 2. lize nechali až na play-off.

Na prkně skvěle začal Michal a nezaváhalo ani pole, v první směně jsme tedy šli po rychlých třech outech na pálku. Žraloci ovšem předváděli jak na nadhozu, tak v poli stejně spolehlivé výkony, tím byla první směna uzavřena a hrálo se dál. Zápas tak pokračoval stejným tempem a byl kontrolovaný hlavně nadhazovači obou týmů. Sem tam odpal přišel, ale pole téměř ze všech dokázalo vytěžit outy a žádný běžec se nedostal dál než na druhou metu. Ke konci základní části zápasu už bylo za stavu 0:0 cítit velké napětí a všichni věděli, že každá chyba může rozhodnout. Zlom přišel až v poslední směně. Po třech outech zahraných naší obranou jsme šli pálit a chtěli rozhodnout, tiebreak nepřicházel v úvahu.

Na metu se jako první dostal Mára Medek díky kontrolovanému odpalu na třetí metu, pak díky pass-ballu až na metu druhou. Pak už šlo o všechno a na pálku šel Číža. A teď to přišlo, odpal na třetí metu, nepřesný příhoz o zem na první metu, zaváhání hráče na první metě, míč místo v rukavici na antuce. Číža safe na první metě a Mára doběh na domácí metu pro vítězný bod. Tak Pikes vyhráli první zápas semifinále.

Pro představu o průběhu zápasu přikládám pár střípků ze statistik. Počet hitů v zápase – 3. Z toho dva Pikes, jeden Žraloci. Počet strikeoutů – 22. Z toho jedenáct Michal a jedenáct Jech. Počet errorů – 3. Všechny na straně Žraloků, přičemž ten jeden z nich byl rozhodující.

Druhý zápas jsme hráli v neděli opět jako domácí v Neratovicích. Sestava byla až na zadní pole stejná a na prkně začal opět Michal.

Myslím, že už na začátku zápasu jsme tušili, že průběh nebude stejný jako v sobotu a k vítězství bude potřeba více než jeden bod. A taky že to tak bylo. První bod jsme získali hned v první směně a pak ještě další, Žraloci na to odpověděli jejich doběhem a pak jednobodovým homerunem vyrovnali na 2:2. Zápas byl o dost akčnější než v sobotu, padalo více hitů, víc se obsazovali mety a obrana měla více práce, nicméně skóre 2:2 vydrželo až do šesté směny. V té bohužel přišlo pár zaváhání v obraně z naší strany, pár dobrých hitů ze strany soupeře, na které jsme pak v útoku nedokázali odpovědět a skóre se tak otočilo ve prospěch Žraloků. Po šesté směně tedy 2:7.

Do sedmé směny jsme nastoupili s hlavou nahoře a chtěli jsme ještě skóre otočit a vítězství urvat pro sebe. V obraně jsme nezaváhali a šli na pálku. Podařilo se nám obsadit všechny mety, vypadalo to nadějně. Bohužel tentokrát to nevyšlo a se dvěma doběhy v poslední směně skončil zápas s výsledkem 4:7.

Taky k tomuhle zápasu přikládám pro srovnání s prvním zápasem něco ze statistik. Počet hitů v zápase – 14. Z toho pět Pikes a devět Žraloci. Počet strikeoutů – 22. Z toho Michal osm, Jech čtrnáct. Počet errorů – 4. Z toho všechny Žraloci.

Stav série je tak 1:1 a všechno je otevřené. Žraloci jsou dravý tým, ale my jsme tenhle víkend ukázali, že Štiky se dokážou taky pěkně zakousnout. Příští víkend pokračujeme na domácím hřišti soupeře v Ledenicích.