Shrnutí mužských soutěží 2022

4.1.2023

Co se týče 2. ligy mužů, tak nezačneme úplně pozitivně. Sice se říká, že když nemůžeš říct nic hezkého, tak raději neříkej vůbec nic, ale ať jste v obraze, tak vám k tomu přeci jen něco řekneme. Naši kluci odehráli ve druhé lize 30 zápasů, bohužel 18 z nich prohráli rozdílem. Další 3 zápasy se povedlo vyhrát o bod. Na druhou stranu se jim povedlo porazit opravdu těžké soupeře, konkrétně Ledenice, Plzeň, Sezimovo Ústí a Břeclav (Sezimáč se povedlo rozdrtit dokonce rozdílem po páté směně 😊). Naneštěstí si kluci museli zahrát i 2 zápasy o play out a i přes veškerou snahu skončili na 8. místě. Příští rok tedy budou hrát 3. ligu a my jim samozřejmě budeme držet palce. A věříme, že i vy.

(Pikes 8 : 7 Sezimovo Ústí; fandily jsme z plných plic a kluci to nevzdali a vybojovali výhru)

Další soutěží je Pražský přebor. Zde se klukům podařilo z 20 zápasů vybojovat 7 výher. Utekly jim 2 velice těsné prohry v nastavených směnách a bohužel i jedna neuvěřitelná prohra, kdy jim na vítězství nestačilo ani 24 bodů (zápas dopadl 24:33 – vítězně pro PV Praha). Pikes si tedy z Pražského přeboru mužů odnáší 9. místo.

Nejlepší umístění získalo naše mužské béčko z Pražské 1. třídy mužů, kde odehrálo 16 zápasů z plánovaných 18. Šest vyhraných zápasů jim přináší 4. místo. Nejlepším pálkařem se stal Alois Sečkár (BA > .558), další 4 pálkaři měli BA > .400. Za zmínku jistě stojí i 2 homeruny, o které se postaral Jindřich Dudek.