Vítězství, dvě prohry a jedna rozcvička aneb druhá liga mužů

25.8.2021

Hrací víkend pro nás byl jedním z těch méně podařených, nicméně o to bohatší o získané zkušenosti. Na našich výkonech se také s jistotou podepsaly okolnosti. Probíhající soustředění v Chomutově (pro některé již od středy) si na mnohých začalo vybírat daň v podobě unavených svalů, ale také spánkového deficitu (ono vypít tři velké sudy není jen tak). Proto byl náš nástup do sobotního zápasu proti Painbusters Most poněkud nešťastný.


V prvním zápase na nás byl totiž vypuštěn o poznání svěžejší Strolda, který i přes tropické počasí dokázal postavit ukázkového sněhuláka hned z naších tří prvních pálkařů.  Hlavní neštěstí pro náš tým přišlo hned vzápětí, kdy dokázala mostecká pálka na našeho Pavla Hrdinu nasypat hned sedm bodů na což se hledala odpověď velice těžko a ač se nám podařilo v páté směně konečně také připsat tři body, tak mostečtí bezpečně vyhráli rozdílem 9:3. Malou útěchou nám může být, že na iScore byla porážka připsána Pasos.

Další zápas byl už ovšem jiné drama. Kromě drobných změn v poli proběhla jedna velká a to, že na nadhoz nastoupil Michal Ficza. Most měl velký problém se změnou nadhozu, a i díky tomu se nám podařilo udržovat skóre soupeře na nule. Nepříjemností však bylo, že na druhé straně stále házel Honza Strolený, který ač již poněkud vyčerpaný (rozuměj první dva pálkaři byli strike-out a třetí out z luftu), tak také držel náš útok zkrátka.

Zápas se tak proměnil závod o to, kdo jako první prolomí jakkoli nulu. Nakonec se to podařilo nám. A jak! V začátku šesté směny jsme náš start na pálce zahájili již téměř tradičně strike-outem prvního pálkaře, což soupeře horko těžko mohlo překvapit. Co však soupeře překvapit mohlo bylo to, že druhý pálkař, Jára Stehno, ze zálohy odpálí se dostane na první metu. Než se soupeř stačil vzpamatovat i náš další pálkař, Čéča, úspěšně odpálil a posunul tak Járu na druhou metu. Na pálku nastoupil Šuty a hned vzápětí se naši běžci mohli opět posunout o metu, díky wild-pitchi mosteckého nadhazovače. Vzniklou situaci Šuty výtečně zvládl a to tak, že složil ukázkovou sebeobětovací ulejvku, díky které Jára (těsně ale přece) dokázal skórovat. Bohužel Čéču ze třetí mety se již stáhnout nepodařilo a po chyceném luftu jsme se museli přesunout opět do obrany, kde nás čekal boj o náš skromný, ale o to důležitější, bod.

K naší radosti dohrávka šesté směny pro Most vůbec nedopadla dobře, jelikož Michal třemi nadhozy prvního hráče outoval, druhý out vzápětí zajistil Jindra chycením luftu na osmičce a třetí pálkař na Michala také recept nenašel a po strike-outu také odcházel s nepořízenou.

V začátku sedmé směny se Číža odpalem dostal na první metu, a i Pavel Hrdina se dostal na první metu, ač na úkor toho, že Číža byl na druhé metě následkem Pavlova odpalu out. Následoval však Luboš, díky jehož odpalu se Pavel posunul a my tak měli naději, že budeme skórovat. Po dvou chycených luftech jsme ale zapsali další nulu a museli jsme jít do obrany opět betonovat. A jaké to bylo pěkné překvapení, že se nám to i v dohrávce sedmé směny povedlo. Díky výbornému nadhozu a důkladnému poli jsme druhý zápas vyhráli v duchu minimalismu 1:0.

V neděli nás čekal zápas v Chomutově proti domácím. Technicky vzato to byly zápasy dva, ale ten první by se dal označit spíše za rozcvičku, jelikož nám bylo uštědřeno 15 bodů a po třetí směně jsme tak prohráli rozdílem 15:0. Následující zápas byl ovšem o něčem úplně jiném. Po čtvrté směně jsme byli ve vedení s těsným náskokem 3:2 a na začátku páté směny jsme dokonce zvýšili na 5:2. Pak se ale Chomutov probudil a v dohrávce páté směny připsal hned 4 body. A i přes to, že se nám povedlo srovnat na začátku šesté směny na 6:6, tak Chomutov také skóroval a naše další pálka již úspěšná nebyla.

A tak jsme bohužel prohráli i čtvrté utkání s výsledkem 7:6, ale útěchou nám alespoň mohlo být, že jsme předvedli znatelně lepší výkon, což dozajisté ocenily i Štiky v publiku, které i po skončení soustředění věrně zůstaly a fandily i po úvodním debaklu, za což zaslouží imaginární placku a velké díky.