Vždycky věřím, že to dáme, říká Eliška

11.9.2020

Tento týden jsme v Pražském přeboru žen bojovaly s týmem z Radotína. Už jsme je na jaře porazily a věřily jsme si na ně. Hodně rychle nám ale soupeřky ukázaly, že další prohru dopustit nechtějí. Hned první útok jsme zastavily až po deseti bodech! Pak už jsme se celý zápas snažily jen to dohnat. To se nepovedlo a po západu slunce jsme připsaly porážku 11:20. Celý zápas hodnotí zkušená Eliška, která většinu zápasu strávila na pozici nadhazovačky.

Autor: Markéta Jindřichová

Radotín už jsme porazily. Věřila jsi, že ho porazíme znovu?
To byl na jaře náš první zápas v Pražském přeboru, pokud se nepletu. Pro nováčky první zápas vůbec. Byly jsme na zápas natěšené a překvapily jsme tehdy nejen soupeře, ale hlavně sebe. Že to dáme, věřím vždycky!

Připomeň, jak se vyvíjel začátek zápasu? Proč jsme dostaly tolik bodů?
Zdá se mi, že nám obvykle krapet trvá, než se do zápasu dostaneme a začneme se soustředit. A to byl asi problém i tohoto zápasu. Dovolily jsme soupeřkám velký náskok, měly pár dobrých odpalů, my pár chybiček v poli, oslepující západ slunce nám také nepomáhal. Bohužel nám se útok v první směně vůbec nepovedl a po pouhých třech startech na pálce jsme šly opět do pole.

Proč nám trvalo prosadit se na jejich nadhoz?
Těžko říct. Nezdálo se mi, že by byly nadhozy nějak záludné nebo příliš rychlé. Asi na nás měl vliv vysoký bodový náskok Radotína a dlouhá, nepříliš povedená hra v obraně. Další směny už byly lepší a bohužel jsme se rozehrály až po setmění.

Jak se házelo tobě?
Navzdory světelným podmínkám se mi házelo dobře. Nebylo to nejhorší, co jsem kdy předvedla, ale pochválit se nemůžu.

Jak se dá v zápasu vyrovnat se zapadajícím sluníčkem?
Zmínila jsem to už několikrát, je to zkrátka problém, ať už když zapadá a svítí přímo do očí, nebo zapadne a je šero. V obou případech není nic vidět. Nahrává to akorát chybám, nebo zraněním.

Myslíš, že budeme muset změnit taktiku nebo line up, když bez světel už sedm směn asi nikdy neodehrajeme?
Možná bychom se mohly domluvit se soupeři na časovém limitu. Taktiku nechám na koučkách. Mají přehled v tom, aby každý dostal prostor. Souhlasím s tím, že v zápasech PPŽ je to hlavně o tom aby si všechny holky zahrály. Beru to jako trénink.

Proč jsi místo slidu na třetí metu jen přepadla přes metu?
No comment… Asi mě to sluníčko oslnilo, nebo co? 😀

Co ti ze zápasu uvízlo v paměti?
V paměti nic, ale po tom mým blbým “slidu” (který bych popřela, kdyby nebyl na fotce) asi pár zrnek antuky pod kůží.

Jsi nervóznější, když s sebou máme fotografa?
Moc fotografa během hry nevnímám, až do chvíle, kdy se mi něco nepovede. V ten moment je mi jasné, že přesně na to Carlos čeká. Každopádně na každou další várku fotek se po zápase těšíme a výborně se pobavíme.

Na čem musíme zapracovat?
Asi komunikace při chytání luftů, občas trnu když vidím, že to zavání srážkou. A možná nenechávat si nejlepší útok až na dohrávku v sedmé směně. Jak jsme se přesvědčily, může se stát, že k sedmé směně vůbec nedojde. Věřím ale, že příští zápas vyhrajeme.

Koho za zápas pochválíš?
Myslím, že máme skvělé nováčky. Pálí jim to čím dál tím líp! Také Lenka statečně bojovala za dodržování pravidel, a žádný přestupek ji neunikl. A každý out či safe v náš prospěch se počítá!