Z Moravy vezeme 2 výhry a 2 prohry

2.9.2021

2:2 na zápasy s moravskými týmy, to při naší letošní formě není vůbec špatné. Bohužel, takhle dobrý softball jsme letos mockrát nehráli, a právě proto nás čeká podzimní boj o udržení v 2. lize.


Autor: Pavel Hrdina

Snails vs. Pikes 1:1 (10:0, 9:10)

Kunovice jsou hlavní favoriti na postup a my zase na sestup. V sobotu se proto nečekaly moc vyrovnané bitvy a první zápas splnil všechny předpoklady. Zatímco náš útok nepředvedl vlastně nic, obrana hořela jako papír. Vypotili jsme jediný hit, zato 5 errorů a po čtyřech směnách bylo vymalováno. 10:0 pro domácí, proti nadhozu Pavla Hrdiny se aspoň jedním hitem prosadilo hned 7 pálkařů.

Odveta, to už bylo jiné kafe. Nastoupili jsme v plné palbě s Michalem Ficzou na prkně, kousali od začátku až do konce a přetlačili jsme Snails 10:9. I tentokrát byl sice na pálce lepší soupeř, my jsme ale tentokrát v defenzivě nedělali chyby a efektivně stahovali body.

Locos vs. Pikes 1:1 (6:11, 7:6)

Aby naše šance na udržení ve druhé lize nezůstaly před play-out jen teoretické, potřebovali jsme Břeclav porazit nejlépe dvakrát. Michal Fizca proto nastoupil na prkně v obou zápasech. V tom prvním náš výkon snesl srovnání s vítězstvím v Kunovicích. K bodům nám pomohli i soupeřovi nadhazovači, kteří nebyli tak přesní, jak by si nejspíš sami přáli.

Ve druhém zápase se skóre přelévalo ze strany na stranu, Locos ale postupně začínali mít pálkařsky navrch a v dohrávce poslední směny rozhodli walk-off hitem. Sázka na to, že mladé pálkaře Břeclavi udržíme na uzdě tak dlouho, prostě nevyšla.

V září a říjnu nás tak čekají tři hrací víkendy o udržení. Padají dva týmy, o „Černého Petra“ si s námi zahrají Pasos Pardubice, Joudrs Praha B a Beavers Chomutov B.